תואר ראשון

ניהול עסקים במזרח אסיה

תוכנית לימודים חדשה! ניהול עסקים במזרח אסיה בתל חי

 
המכללה האקדמית תל-חי מציעה תוכנית לימודים חדשה:
ניהול עסקים במזרח אסיה
 
תואר דו חוגי בכלכלה, ניהול ומזרח אסיה
 
המכללה האקדמית תל-חי מציעה תכנית לימודים ייחודית וראשונה מסוגה בארץ: ניהול עסקים במזרח אסיה תואר ראשון (B.A  ) משולב בכלכלה, ניהול ומזרח אסיה.
 
 בשנים האחרונות גדל מאוד היקף המסחר של מדינת ישראל עם מדינות מזרח אסיה בעשרות אחוזים. כיום מהווה גוש המדינות (סין, הודו, דרום קוריאה) את הגוש השלישי בגודלו ביצוא הישראלי, לאחר צפון אמריקה ומערב אירופה. אך לאור המשבר הכלכלי במדינות המערב, צפוי גוש מזרח אסיה להפוך לגוש הגדול ביותר בהיקף של עשרות מיליארדי דולרים בשנה. מדינת ישראל מפנה משאבים ניכרים להרחיב את פעילות המסחר במדינות הללו, ובהתאם, החברות בישראל פונות לשווקים הללו, אך נתקלות בקשיים ובכישלונות עסקיים משמעותיים. הסיבה המרכזית נובעת מהבדלי התרבות וחוסר הידע על אופן עשיית עסקים במדינות הללו. קושי נוסף הנו השפה, שמקשה מאוד על קידום העסקים. עסקים מתחילים להפנים כי ללא גורמים מקצועיים בעלי ידע מתאים, הם נמצאים בחסרון יחסי וקידום עסקיהם חסום בפני השווקים העצומים של מזרח אסיה.
 
לאור זאת, חלה עלייה משמעותית בביקוש לבעלי השכלה המשלבת ידע כלכלי, יכולות ניהול, הבנת התרבות וידע מספק של השפה המקומית. בעלי תואר מתאים נמצאים כיום במחסור ומחוזרים ע"י חברות מסחריות ותעשייתיות, משרדי ממשלה ומערכות ציבוריות (לשכות המסחר, מכון היצוא וכו'), גופי יעוץ עסקי ואף עסקים קטנים המעוניינים ליזום פעילות של יצוא ויבוא.
 
למרות הביקוש הגדול, אין כיום מערכת אקדמית – אוניברסיטה או מכללה, המשלבת בתואר אחד את כלל ההיבטים הללו. לראשונה במכללה האקדמית תל חי נפתחה תוכנית כזאת, הכוללת הן את הידע החיוני בכלכלה, ניהול ומזרח אסיה. החוג ללימודי מזרח אסיה מניח את היסודות להיכרות של הסטודנטים עם התרבות בזירה האסיאנית, עם דגש על סין ויפן. הסטודנטים ילמדו אחת משתי שפות, סינית או יפנית, את ההיסטוריה המסורתית והמודרנית של האזור, ושיעורים נוספים שיעשירו ויעמיקו את הידע. מעבר לכך, ישנם קורסים ייעודיים וייחודיים כגון: "ניהול עסקים בסין"," תרבות עסקית בסין"," ניהול משא ומתן במזרח אסיה"," כלכלת הודו".
 
לסטודנטים אלה תהיה הזדמנות להיות הראשונים שייהנו מההתפתחות הכלכלית העולמית, הם יוכלו  להשתלב בקלות בחברות קיימות, גופים ציבוריים ואף לקדם וליזום פעילות עסקית בעצמם תוך התבססות על יתרונות רבים בהשוואה למאות ואלפי עסקים שמנסים כיום להסיט את עסקיהם למזרח אסיה, אך פועלים ללא ידע והבנה מתאימים.
 
מטרת התואר הנה להביא את הסטודנט  לחשוב כמו איש עסקים מקומי, ובכך ליצר יתרון גדול על פני חברות ועסקים שמעסיקים גורם מקומי ותלויים בו בעיניים עצומות, בלי להבין בעצמם איך ומה צריך לעשות על מנת להצליח בשווקים העצומים של מזרח אסיה.