תואר ראשון

קורס לפיתוח מוצרי מזון חדשים בתל חי

מתקיים קורס ייחודי וראשון מסוגו בארץ במכללת תל חי - לפיתוח מוצרי מזון חדשים

תעשיית המזון בעולם עוברת תהליך רציף של מודרניזציה ותחכום הן בטכנולוגיה והן בעצוב ובאיכות מוצרי המזון. מוצרי מזון מעובדים הינם מרכיב גדול ביותר בתעשייה הישראלית והתחום מצוי בתנופת התפתחות מבחינת כמות, איכות ותחכום, עקב מעורבות גוברת והולכת של חברות ענק בינלאומיות הנכנסות לשותפויות עם התעשייה המקומית.
 
קורס ייחודי וראשון מסוגו בארץ נלמד בחוג למדעי המזון, במכללה האקדמית תל-חי: קורס יישומי לפיתוח מוצרי מזון חדשים, אותו עוברים הסטודנטים בשנה ג'. קורס ייחודי זה נלמד לאורך כל השנה האקדמית האחרונה והוא כולל מספר שלבים: חשיבה על רעיון חדשני של מוצר מזון שלא קיים עדיין בשוק, מיתוג המוצר: פלח השוק, קהל היעד, היכן ימכר וכו', פיתוח המוצר עצמו – זה החלק החשוב ביותר. המוצר צריך להיות חדשני אך מתאים לפיתוח תעשייתי. בהמשך מקיימים הסטודנטים אנליזות למוצר: בוחנים את מרכיביו, את מרקמו וכו', מבצעים פאנלים מקצועיים של טעימה. מוצר המיועד לילדים יבחן ע"י פאנל טעימה בגן ילדים, מוצר כמו בקלאווה – יבחן ע"י קבוצת טעימה של בני המגזר הערבי וכו'. בשלב הבא מציעים תיקונים לטעם, לצבע, למרקם, ולבסוף מתכננים את קו הייצור התעשייתי ובונים תכנית שיווקית למוצר החדש.
 
בין המוצרים החדשניים שפותחו בידי הסטודנטים השנה ניתן למנות: גלידה לספורטאים – עשירה בחלבון ודלה בשומן בטעמים עשירים, עוגיות ירקות לילדים – "עוגיף" – מיועדות לילדים בכל הגילאים בעיקר לכאלו שנמנעים מאכילת ירקות, נקניק סלמי מן הטבע – סלמי עדשים מיועד לצמחוניים, "פאסטאמינו" פסטה לצמחונים עשירה במיוחד בחלבון, "חטיף בקלאווה דל שומן" – יחודו בכך שאיננו מכיל את כמות הקלוריות והסוכר כמו בבקלאווה רגילה, פלפל אוקרה – עשוי משאריות של פולי הסויה, בעל ערך תזונתי רב מאוד שאיננו מוכר במטבח המערבי והטעם שלו משובח במיוחד, "ציקן פופקורן" -  נתח עוף עסיסי בציפוי טמפורה ייחודית ומעליה מעטפת קראנצ'ית מתובלת, שמיועד להחליף את הנשנוש של אחרי צהרים במטרה שיהפוך לחטיף המועדף על ילדים ומוצרים נוספים.
 

לדברי פרופ' זקי ברק, אשר מעביר את הקורס הייחודי יחד עם פרופ' סנאית תמיר, וד"ר מאיר שליסל "הקורס הוא אחד השיאים המשמעותיים ביותר במהלך לימודי התואר במדעי המזון. הוא מתקיים במהלך שנת הלימודים האחרונה ומרכז את כל הידע שרכשו הסטודנטים במהלך השנתיים הקודמות. הסטודנטים בוחרים נושא, ובמהלך הקורס, לאחר לימוד חומר תיאורטי, עליהם לפתח מוצר חדש ומקורי, להציע תהליך תעשייתי לפיתוחו ולבדוק גם את הכלכליות של פיתוח המוצר. הסטודנטים יכולים להציע מוצרים שהם לגמרי לא שגרתיים והתוצאות מדברות בעד עצמן".