יזמות אקדמית

שיתוף פעולה בין המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה לפקולטה לרפואה בצפת

שיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה בצפת במכללת אורט בראודה

דיקן הפקולטה לרפואה בצפת, פרופ' רן טור כספא, הגיע לאחרונה  למכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, בלוויית בכירים ואנשי סגל מהפקולטה ומאוניברסיטת בר-אילן, כדי לבחון כיצד ניתן להדק את שיתופי הפעולה המחקריים עם המכללה.
 
זהו ביקור גומלין שמקיימים במכללה בכירי הפקולטה לרפואה בצפת, הפועל מזה כשנתיים. למפגש הוזמנו חברי הנהלת המכללה, בוגרים וסטודנטים, ובמהלכו הוצגו שורה של תחומים שנלמדים במכללה, דוגמאות למחקרים הקשורים לעולם הרפואה, הביו-רפואה או הביוטכנולוגיה.
 
בביקור זה אמר פרופ' דוד שויחט, המשנה לנשיא מכללת אורט בראודה לנושאים אקדמיים: "המפגש יגביר את שיתופי הפעולה שכבר החלו בינינו, ואף ייתן להם תנופה חשובה". הוא הוסיף: "החיבור בינינו יפתח בפני הסטודנטים שלנו אפשרויות חדשות, כגון ההתמחות במחקר, במסגרת בית הספר לרפואה ויקדם אותם כמהנדסים שתורמים לקידום הרפואה בגליל ובישראל בכלל. מעבר להנדסת ביוטכנולוגיה, אני רואה קרקע פורייה לשיתופי פעולה במחלקה להנדסת תכנה, במחלקה להנדסת מכונות ובמתמטיקה שימושית".
 
"זהו מפגש חשוב ביותר בין שני מוסדות אקדמיים מובילים בגליל", הסכים פרופ' טור כספא: "המפגש היה מרשים ביותר, הוצגו כאן עבודות יוצאות מן הכלל שבוצעו במכללה, בנושאים כמו ביולוגיה מולקולרית, שבה חוקרים משני המוסדות בהחלט יכולים לשתף פעולה ביניהם, וכן בתחומים כמו הנדסת תכנה והנדסת מכונות, שיכולים להביא לפיתוחים רפואיים מתקדמים. נקדם בברכה סטודנטים של המכללה, שיבקשו לבצע את פרויקט ההתמחות שלהם אצלנו ובהמשך, גם ללמוד במסגרת הפקולטה לרפואה לתארים מתקדמים. המפגש מבטא את האמונה שלנו, שיכול להתקיים שיתוף פעולה בין הפקולטה לרפואה לבין מכללה".  
 

נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק סיכם באומרו: "בית הספר לרפואה בצפת זיהה במכללה הזדמנויות, בזכות מגוון התחומים ההנדסיים שאנו מלמדים כאן ואשר משיקים לענפי הרפואה השונים. בקרוב, נמפה את מגוון המחקרים והפרויקטים בהם אנו עוסקים ונבחן כיצד ניתן למנף אותם יחד. הגענו לכדי מסקנה, שבין שני הגופים קיים פוטנציאל רב, שאינו מנוצל דיו. בכוונתנו לשנות את המציאות הזאת בקרוב, והעתיד נראה ורוד".