שכר לימוד ומלגות

מצטייני התכנית להנדסת ביוטכנולוגיה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה יתמחו ב-MIT הודות למלגה שהעניק להם יו"ר קבוצת כתר, סמי סגול

מכרמיאל לבוסטון - מלגה ייחודית ללימודים באורט בראודה

דניס קרמרינקו וסיוון סליקטר, סטודנטים לתואר ראשון מהמחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, נשלחו לאחרונה לארה"ב לתקופת ההתמחות ב- MIT. השניים זכו במלגה מכובדת, אותה מממן, כמידי שנה, סמי סגול, יו"ר קבוצת "כתר".
 
במעמד הענקת המלגות אמר נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק: "אני עוקב אחרי ההזדמנות הבלתי רגילה לשלוח סטודנטים שלנו ל- MIT, שמשתתפים שם במחקרים מודרניים וחשובים ויש לנו גאווה גדולה על כך. אני בטוח שתייצגו אותנו בכבוד כפי שעשו קודמיכם עד היום".
 
בטקס נכחו גם האחראית על קשרי החוץ של המכללה, גב' מקסין נועם, וד"ר גוין סאס, סגן נשיא קבוצת "כתר" והאחראי מטעמה על קשרי האקדמיה, לרבות פרויקט חילופי הסטודנטים.
 
בפנייתו לסטודנטים היוצאים לחו"ל, אמר ד"ר סאס כי "סמי סגול ניווט את הפעילות הפילנטרופית לחיזוק ההשכלה הגבוהה בארץ, ואתם הגשר לכך. צפויה לכם שנה מרתקת והציפייה שלי היא, מעבר לידע, שתייצגו נאמנה את מדינת ישראל ואת המוסד בו אתם לומדים".
 
הסטודנטים שזכו במלגה הביעו את תודתם על ההזדמנות החד­-פעמית שקיבלו, והבטיחו לשמור על קשר במהלך שנת ההתמחות שלהם. "ללמוד ב-MIT  זו הזדמנות עבורי לעשות קפיצת מדרגה מבחינה אישית ומקצועית", אמר דניס קרמרינקו, בעקבות קבלת המלגה.  "אני רוצה להודות למר סמי סגול שנתן לנו את האפשרות לעשות זאת. בכוונתי לקחת את ההישג הזה הלאה ולהשתמש בידע שארכוש בארצות הברית כדי לקדם את התעשייה בישראל, בכל מקום בו אעבוד".
 
גם סיוון סליקטר התקשתה להסתיר את התרגשותה: "המלגה הזאת תאפשר לי לנסוע לשנת לימודים במוסד הכי נחשב בעולם בתחומים שלנו. אני יכולה ללמוד שם ללא דאגות של נטל כלכלי במשך שנה שלמה וזה חשוב לי מאוד. אין לי ספק, שכשאגיד בעתיד שעשיתי את ההתמחות שלי
ב-MIT  ייפתחו בפניי דלתות, ועל כך התודה לסמי סגול".
 
בתמונה מימין לשמאל: ד"ר ניקולאס הריס, ראש התכנית היוצא להנדסת ביוטכנולוגיה במכללה; ד"ר גוין סאס, נציג "כתר"; הסטודנט דניס קרמרינקו, זכה במלגת לימודים ב MIT; פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה; הסטודנטית סיוון סלקטר, זכתה במלגת לימודים ב MIT.