תואר שני

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה העניקה תעודות "מוסמך במדעים" לראשונה בתולדותיה

לראשונה חולקו תעודת מוסמך במדעים באורט בראודה

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה רשמה לעצמה לאחרונה היסטוריה קטנה: תארי מוסמך במדעים (M.Sc.) חולקו לראשונה ל-51 סטודנטים בהנדסת מערכות, הנדסת תכנה וביוטכנולוגיה. הבוגרים, אשר הגיעו עם משפחותיהם וילדיהם, קיבלו בהתרגשות את התעודות, לאחר שנתיים של לימודים מאתגרים. 
 
"האירוע של היום מסמן אבן דרך משותפת, גם בחיים הפרטיים שלכם וגם בחיי המכללה", אמר בפתיחת האירוע נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק. "המכללה יצאה לדרך לפני למעלה מ-20 שנה, כמוסד להכשרת הנדסאים, שהתפתח להכשרת מהנדסים לתואר ראשון והיום לראשונה אנחנו חוגגים את הענקת התואר השני  "מוסמך במדעים". זה מסמן את המגמה שאליה המכללה, ביחד אתכם, מתקדמת". אמר בטקס פרופ' מהרשק. "בוגרי התואר השני הם עוגן חשוב בחיבור בין התעשייה לאקדמיה".
 
ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, אמר בטקס: "מי היה מאמין, כשהקמנו את המכללה לפני 20 שנה, שנעמוד כאן וסטודנטים יזכו לקבל תעודות תואר שני. אני רוצה להאמין שלא רחוק היום שבו נעניק כאן גם תוארי דוקטור – היום הזה יגיע וזה נפלא. בידיים שלכם מפתח להעסקת אנשים רבים. סיפרו לי פעם שכל מהנדס צריך להעסיק לפחות 40 עובדים, אז תעשו חשבון לתואר שני צריך להכפיל את מספר העובדים שיהיו תלויים בכם,  כל אחד על פי דרכו".
 
פרופ' נח לוטן, ראש המחלקה להנדסת ביו-רפואה בטכניון וחבר המועצה האקדמית של המכללה, אמר למוסמכים הטריים כי יש להם סיבה טובה לחוש גאווה: "אם בעבר היו השוואות בין תארים מהאוניברסיטה לתארים ממכללה, אני יכול להעיד על דוגמאות של בוגרים מוכשרים ביותר שלמדו באורט בראודה והצליחו להתקדם באקדמיה ובתעשייה. ולכן, אם ישאלו אתכם איפה למדתם, תוכלו לענות בראש מורם שאת התואר רכשתם באורט בראודה".
 
אשר לוי, שסיים בהצטיינות את לימודים לתואר שני בהנדסת מכונות, ייצג בטקס את מקבלי התארים ואמר: "בתור בוגר של המכללה לתואר ראשון, חיכיתי ליום שבו תיפתח התכנית לתואר שני בהנדסת מערכות. הלימודים לתואר שני במכללה היו בחירה טבעית עבורי ושמחתי להיות חלק מהתהוות התכנית".