תואר שני

כל הסיבות מדוע תכנית הלימודים לתואר שני בפיתוח וייעוץ ארגוני באקדמית עמק יזרעאל מעניקה לבוגריה מקצוע מבוקש ביד

הדרך לייעוץ ארגוני מתחילה כאן
המכללה האקדמית עמק יזרעאל

התוכנית זוכה השנה להצלחה מיוחדת בקרב סטודנטים בעלי תואר ראשון, השואפים ללימודי המשך ולעבודה מרתקת בתחום הייעוץ הארגוני.
 
התוכנית באקדמית עמק יזרעאל מכשירה את בוגריה לעבודה במקומות עבודה מגוונים - במגזר הפרטי, במגזר הציבורי ובמגזר השלישי. בוגרי התוכנית זוכים במיומנויות רבות: הכרת מגוון שיטות וכלים מחקריים לעריכת אבחון הארגון וסביבתו; הכשרה לקראת ייעוץ והובלת תהליכים מערכתיים; הקניית ידע ומיומנויות לתכנון התערבות ומימושה בארגון; הקניית ידע ומיומנויות בפיתוח וטיפוח ההון האנושי. 
 
תכנית הלימודים היא בין-תחומית ומאגדת בתוכה גישות ודגשים מתוך התחומים השונים במדעי החברה וההתנהגות: סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי הניהול, לימודי רווחה ועוד.
 
התכנית משלבת בין חשיבה מדעית תיאורטית, לבין פיתוח מיומנויות ליישום תהליכי שינוי ופיתוח ארגוני. במסגרת הלימודים מושם דגש על הגישה המערכתית המתבססת על הבנת כל הגורמים במערכת הארגונית ובקהילה הסובבת את הארגון. 
 
במרוצת לימודיהם מתנסים הסטודנטים בעבודה מעשית בשטח בארגונים שונים וזוכים לראות מקרוב את התהליכים שאותם הם לומדים.
ההתנסות נעשית באמצעות סדנאות ופרקטיקום: הסדנאות מתבססות על שילוב של לימודים עיוניים עם למידה חווייתית באמצעות משחקי תפקידים, תרגילים מודרכים, ניתוח מקרים ותהליך רפלקציה על ההתנסות.
בשנת הלימודים השנייה של התכנית הסטודנטים מתנסים בעבודה מעשית בארגון בכל שלבי האבחון והייעוץ הארגוני וכותבים את עבודת הגמר על הפרויקט האישי שלהם.
 
במקביל ללימודיהם השוטפים, משתתפים הסטודנטים בפעילויות מעשירות מגוונות: ימי עיון - שבהם מתארחים המובילים בארץ מתחום הפיתוח והייעוץ הארגוני; מועדון יועצים - שמתכנס בכל סמסטר ובו יועצים ארגונים מובילים מנחים דיון בסוגיות ייחודיות וחדשניות בתחום; קשר עם איפ"א (האגוד הישראלי לפתוח ארגוני) - התכנית מקיימת שיתופי פעולה עם הארגון בכנסים וימי עיון ומעודדת את הסטודנטים והבוגרים להצטרף אליו ולהפיק תועלת ממגוון הטבות, כמו תכנית ה-MENTORING  ליועצים מתחילים.