תואר שני

תואר שני למורים במכללה האקדמית אחוה

מורים, בואו להרחיב את הידע ולהתקדם מקצועית!
תכניות מיוחדות לתואר שני במכללה האקדמית אחוה

המכללה האקדמית אחוה מציעה למורים המבקשים להרחיב את הידע שלהם ולהתקדם מקצועית לימודים לתואר שני M.Ed. בארבע תכניות מיוחדות: חינוך מתמטי לבי"ס היסודי*, תרבות עם ישראל והוראתה*, חינוך מיוחד ומנהל מערכות חינוך. התכניות האלה מאפשרות התמקצעות בתחומי דעת מעניינים, גם עבור אלה המגיעים מתחומים אחרים.
 
תואר שני במנהל מערכות חינוך, מיועד להכשיר בעלי תפקידים לניהול ולהובלה במערכות החינוך הפורמאליות והלא פורמאליות. התכנית מעניקה את הרקע העיוני והיישומי הנדרש לצורך ניהול בית ספר, גן ילדים, רשות מקומית, מתנ"ס וכיוצא באלה.
מטרת התכנית היא להעמיד בוגרים המסוגלים להוות עוגן מקצועי במערכות חינוך אלו, שיוכלו להתמודד עם התביעה לאיכות גבוהה של תוצרי מערכות החינוך במציאות
משתנה, שידעו "לקרוא מפות" ארגוניות וסביבתיות ויהיו בעלי כלים ויכולת להוביל את הארגון בו הם מועסקים למימוש אפקטיבי של מטרותיו.
הלימודים מכשירים את הסטודנטים לקחת חלק בעבודת צוות, השואפת לאחריות ומצוינות אישית וצוותית ומפתחת מחויבות להישגים אישיים וארגוניים.
התכנית כוללת קורסים כדוגמת מצוינות ארגונית באמצעות פיתוח צוות, מדיניות ציבורית בראי החינוך, תכניות לימודים- תכנים שליטה ושינויים ותהליכי פיתוח פרופסיונאלי.
בוגרת התכנית יפעת קוסטליץ, היא מחנכת כיתה ו' ומורה מזה 18 שנה. כבוגרת התכנית לתואר שני במנהל מערכות חינוך היא מרכזת את החינוך המיוחד והחינוך החברתי בבית הספר, מתפקדת גם כאחראית וגם כחלק מצוות: "במהלך הלימודים נחשפתי למחקרים חדשים, דעות שונות ומגוונות וידע עדכני. כל אלה מאפשרים לי היום למלא טוב יותר את תפקידיי הן כמחנכת והן כרכזת".
 
כל התכניות לתואר שני במכללה האקדמית אחוה מתקיימות ביום מרוכז בשבוע במשך כשנתיים. המכללה מעניקה מלגה בגובה 3000 ₪ לבעלי נתוני קבלה גבוהים ולמורים באופק חדש יוכרו 120 שעות מלימודי התואר השני לצורך קידום בדרגה. סטודנטים המתקבלים לתכנית המצוינים הייחודית של המכללה יכולים להמשיך לתואר שני ללא צורך בצבירת וותק של 3 שנים בהוראה.
 
*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.