מי אנחנו

יום המעשים הטובים בצפת

עשייה חברתית וקהילתית ביום מעשים טובים של סטודנטים מהמכללה האקדמית צפת

סטודנטים מהמכללה האקדמית צפת יצאו השנה 'ביום המעשים הטובים' לבתי משפחות בעיר וסייעו להם בארגון, וטיפוח סביבת המגורים שלהם. "ההחלטה הטובה ביותר שנוכל לקבל היא לתת" אומרת נטלי סבן, מהיחידה למעורבות חברתית בדיקנט הסטודנטים, שרכזה וארגנה את הפעילות  של הסטודנטים בקרב המשפחות בצפת.

 

יום המעשים הטובים הוא אחד הפרויקטים החשובים מתוך שורה ארוכה של פעילויות חברתיות בקהילה, שמארגנת היחידה למעורבות חברתית במכללה. הפרויקט התקיים  בשיתוף אגודת הסטודנטים 'ועמותת חסדי לב' בראשותו של הרב זלמי ביסטריצקי.

 

השנה התמקדה העשייה החברתית והקהילתית במספר משפחות אשר ביצעו שינוי פורץ דרך בחייהם בדרך לעצמאות כלכלית ותעסוקתית, ושיפור מערכת חייהם במסגרת פרויקט שיקומי של 'עמותת חסדי לב'.

 

הסטודנטים יצאו לבתי התושבים מצוידים בכלי עבודה והרבה מצב רוח, וסייעו להם בטיפוח סביבת מגוריהם וארגון מרחבים בתוך הבית ע"י תכנונו מחדש של אזור המגורים, ארגון חדרי הילדים, צביעת הבית ותיקונים שונים של ליקויים.

 

טל עמית, סטודנט לקרימינולוגיה שיצא להתנדב בבתי תושבים בצפת "אני מאמין שהנתינה היא הקבלה הגדולה ביותר שלנו והיא מחזקת את הסולידריות שלנו כחברה".