מי אנחנו

לא רק ביום האישה

המכללה האקדמית גליל מערבי מפעילה מסלולים ייחודיים להעצמה נשית בחסות שרי בלייר

בשלהי העשור הקודם ביקרה במכללה הגב' שרי בלייר, אשת ראש ממשלת בריטניה לשעבר הידועה בפעילותה לקידום נשים ברחבי העולם, ונפעמה מרוח היזמות, המוטיבציה והפוטנציאל של נשות הגליל השואפות לקדם קריירה עצמאית. ביקור זה היווה זרז לשיתוף פעולה רחב היקף בין המכללה שכ-72% מכלל תלמידיה הן סטודנטיות ובין הקרן בראשותה של שרי בלייר. התוצאה הייתה פתיחת מסלול העשרה ייחודי לתלמידות בית הספר לניהול וכלכלה במסגרתו זוכות סטודנטיות נבחרות להשתתף בסדנאות והדרכות יישומיות המועברות לא רק על ידי אנשי אקדמיה אלא גם מאמנים ומאמנות, יזמים ויזמיות אשר הסבירו והמחישו כיצד ניתן לאזן בין חיי משפחה וקריירה וכיצד ניתן לנהל נכון תקציב ומשימות בעסק או חברה. הלימודים במסלול נערכו במסגרת כיתתית ואישית תוך הקפדה על הכוונה ספציפית וקולקטיבית של המשתתפות בכדי לסייע להן להגשים את יעדן.

 

השנה, בשיאו של מסלול זה, ביקרו הסטודנטיות יחד עם מנהלת המסלול, הד"ר מירי שריד, במעונה של הגברת בלייר בלונדון כאורחיה האישיים. במהלך ביקורם סיפרו הסטודנטיות כיצד המסגרת והלימודים בתוכנית חיזקו אצלן את ביטחונן העצמי והפכו את חלומן ליעד מוחשי. אחת המשתתפות תושבת עכו, עדי סרוסי וזאנה, סיפרה למארחת כיצד בזכות תמיכת מעסיקיה, חברותיה לכתה והתכנים שלמדה ויישמה במסלול - הצליחה להתקבל לעבוד בתפקיד כלכלנית בחברת חשמל ללא ניסיון קודם.

 

מסלול נוסף, בחסותה של הקרן בראשות שרי בלייר, המיועד לנשים יזמיות המנהלות עסק קטן/בינוני נפתח במסגרת לימודי חוץ במכללה. הלימודים במסלול נפרשים על פני שנה ובימים אלו יוצא לדרך המחזור השני.

 

הקורס השנתי מקנה למשתתפות כלים פיננסיים וניהוליים, היכרות מעמיקה עם עולם השיווק ובכללו: פרסום, יחסי הציבור, רשתות חברתיות, מיזמי קידומי מכירות ועוד היבטים רבים אשר עשויים להועיל במינוף וקידום העסק. גם במסלול זה ניתן דגש להדרכה ההכוונה והצרכים האישיים של הסטודנטיות וגם כאן העקרונות המנחים את מנהלת היחידה והמפקחת על הקורס, רונית מור, הם עקרונות ההעצמה הנשית.