המכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד להשכלה גבוהה שמשלב את הפתיחות והערכיות של ברל כצנלסון, שעל שמו היא קרויה, עם עקרונות שלחדשנות ועדכניות בהכשרה האקדמית והמקצועית. המכללה ממוקמת בלב השרון (בין כפר סבא לטירה), בקמפוס ירוק שרוחש פעילות אקדמית מגוונת, הזדמנויות מקצועיות רבות, גיוון חברתי ויזמות. 

 

המכללה רואה בהשכלה הגבוהה כלי לניעות חברתית ומאפשרת לכ-10,000 סטודנטים מכל מגזרי החברה הישראלית – צעירים ומבוגרים, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, ותיקים ועולים – ללמוד ולהצליח במגוון רחב של תחומי דעת.

 

שלוש הפקולטות הראשיות במכללה מובילות מגמות ופיתוחים חדשים בתחומי החינוך, החברה והאמנויות תוך שימוש בשיטות לימוד חדשות המשלבות בין הפורמלי והבלתי-פורמלי.

 

 

הפקולטה לחינוך

לפקולטה לחינוך יש מוניטין בתחום החדשנות והיזמות בחינוך בארץ. הפקולטה מתמחה בהכשרה של אנשי חינוך בגיל הרך, בחינוך היסודי, בחינוך העל-יסודי, בחינוך מיוחד, בחינוך בלתי פורמלי ובקידום נוער בסיכון. לפקולטה קשרים עם כ-230 בתי ספר ומרכזים קהילתיים ערביים ויהודיים בהם עושים הסטודנטים את ההתנסות המעשית. בפקולטה מלמדים כ-320 אנשי סגל. בפקולטה לומדים לתארים B.Ed, M.Ed ו- M.Teach. כמו כן, פועלת בפקולטה יחידת ההתמחות בהוראה "פורשים כנף".

 

המכון האקדמי הערבי לחינוך בפקולטה לחינוך הוא המוסד היחיד בארץ המכשיר מורים למערכת החינוך הערבית בשפה הערבית תוך חשיפה להזדמנויות רבות ללימוד משותף עם סטודנטים ומרצים בשפה העברית.

 

לצד אלה פועלות גם תכניות ייחודיות, ביניהן:

 

  • בית המדרש למורי עם ברוח משנתו של מרדכי מרטין בובר, המכשיר מאות פעילים חברתיים לחשיבה ביקורתית ותרבות של אקטיביזם בבתי הספר ובקהילות מוחלשות ברחבי הארץ. צוות הטובים לחינוך: תכנית שמכשירה קציני צה"ל וכוחות ביטחון אחרים לקריירות שניות כמוריםומחנכים.מתמטיקה מעל ומעבר (בתמיכת קרן טראמפ) להכשרת מורים מצטיינים להוראת מתמטיקה ברמת 5 יח"ל.
  • מצוינים להוראה: תכנית תלת -שנתית מואצת לתואר ראשון משולב תעודת הוראה המיועדת לסטודנטים מצטיינים.
  • יחידה ללימודי חרדים: מסלול המגשר על הפער בין מערכות החינוך הממלכתית והחרדית תוך הכשרת סגל מורים ומחנכים מקצועי.

 

הפקולטה לחברה ולתרבות

פקולטה זו המהווה מוקד מרכזי של הלימודים הרב-תחומיים במכללה, משלבת ידע עיוני ומעשי במגוון רחב של נושאים תרבותיים וחברתיים. בוגרי הפקולטה עובדים במוסדות חינוך, בשלטון המקומי, באכיפת חוק, ובמגזרי העסקים והעמותות. בשותפות עם האוניברסיטה הפתוחה מעניקה הפקולטה לאנשי מקצוע באמצע הקריירה הזדמנות לרכוש השכלה גבוהה ותוך כך להרחיב את אופקיהם האינטלקטואליים.

 

הסטודנטים לומדים בגישה הוליסטית ורחבה להתמודד עם בעיות חברתיות מורכבות. ברוח זו מציעה הפקולטה תכניות התמחות בקרימינולוגיה, במינהל ומדיניות ציבורית, בפיתוח ארגוני ויישוב סכסוכים, בביטחון והגנת העורף ובלימודי מגדר. בפקולטה מלמדים כ-100 אנשי סגל.

 

 

הפקולטה לאמנויות המדרשה

בשנת 2016 חוגגת הפקולטה לאמנויות – המדרשה 70 שנה של הכשרת דורות של אמנים, קולנוענים ומורי אמנות בישראל. 150 חברי הסגל שלה ורבים מבוגריה הם פורצי דרך באמנות ובתרבות הישראלית, בהם כלת פרס ישראל לאמנות פרופ' מיכל נאמן, חבר הסגל לשעבר, פרופ' ציבי גבע, שייצג את ישראל בביאנלה של ונציה 2015, ובוגרי הפקולטה שזוכים להכרה ולפרסים בפסטיבלי סרטים ישראליים ובינלאומיים.


המדרשה מעניקה תארי בוגר בהוראת אמנויות ( B.Ed.FA) במגמות אמנות וקולנוע, ושני תארים מתקדמים: תואר שני M.Ed  בחינוך לאמנות, ותואר שני M.A.A.T  בטיפול באמצעות אמנויות – אמנות חזותית. כמו כן, מתקיימות במדרשה תכנית לימודי המשך באמנות ותכנית הכשרה להוראה לאקדמאים.

 

המחלקה לקולנוע היא חלק חיוני מההצלחה הגוברת של תעשיית הקולנוע הישראלית, ומכשירה קולנוענים צעירים ומורים לקולנוע בכל הקשת של אמנויות הקולנוע: צילום, תסריטאות, בימוי וקול. המדרשה מפיקה ביחד עם סינמטק תל אביב את Cine Forte – פסטיבל דו-שנתי המציג את סרטי הסטודנטים הטובים ביותר.

 

מרכז "קשת" לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה

המרכז מקיים השתלמויות ומסגרות פיתוח מקצועי ליותר מ-4,000 מורים ומחנכים בשנה ומייעץ למחלקות חינוך עירוניות ברחבי הארץ כדי להבטיח שמורים ילמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום. בנוסף, מציע מרכז "קשת" מגוון רחב של תכניות לימודי תעודה הפתוחות לקהל הרחב, ביניהן: ניתוח התנהגות, תרגום, עריכה, ספרנות ומידענות והנחיית קבוצות בחברה מרובת תרבויות.

 

 

לא קל להכשיר דור חדש של מנהיגים שביכולתם להתמודד עם אתגרי החברה הישראלית.  לא רק שדרושים לכך משאבים ומסירות עצומים, אלא גם מחויבות להגשים את חזונם של מייסדי המדינה.

המכללה האקדמית בית ברל ממשיכה להאמין בחלום החברה התוססת והשיוויונית שתעניק עתיד בטוח וטוב יותר לכול. 

 

  • המכללה האקדמית בית ברל
  • המכללה האקדמית בית ברל
  • המכללה האקדמית בית ברל
  • המכללה האקדמית בית ברל
  • המכללה האקדמית בית ברל
  • המכללה האקדמית בית ברל
  • המכללה האקדמית בית ברל