המכללה האקדמית אחוה

  

המכללה האקדמית אחוה ממוקמת על קו התפר בין הנגב למרכז הארץ, דרומית לגדרה. במכללה פועלים שלושה בתי ספר:

 

בית הספר למדעים מלמד לתואר ראשון .B.Sc במדעי החיים ותואר ראשון .B.A בפסיכולוגיה. כמו כן מלמד לתואר ראשון רב תחומי במדעי הרוח באחריות אקדמית של אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 

בית הספר לחינוך מכשיר לתואר ראשון B.Ed. ותעודת הוראה במסלולים שונים, החל משכבת הגיל הרך ועד לשכבת בית הספר העל יסודי, בהתמחויות מגוונות: חינוך מיוחד, מתמטיקה, מדעי הטבע, אנגלית, היסטוריה, מנהל מערכות חינוך ועוד. כמו כן מתקיימות בו תכניות לימודים המכשירות אקדמאים להוראה ומעניקות תעודת הוראה.

 

 בית הספר לתארים מתקדמים מקיים תכניות לימודים לעובדי הוראה לתואר שני M.Ed. "מוסמך בחינוך ובהוראה" בארבעה תחומים: מנהל מערכות חינוך, תרבות עם ישראל והוראתה, חינוך מיוחד, חינוך מתמטי לביה"ס היסודי.

 

 המכללה מפתחת שילובים מעניינים בין המסלולים השונים. למשל, ניתן לשלב לימודי פסיכולוגיה עם לימודים לתעודת הוראה בחינוך מיוחד או תואר במדעי החיים עם לימודים לתעודת הוראה במדעים.

 

במקביל ללימודים האקדמיים, פועלים במכללה מרכזים נוספים:

 

מרכז ללימודי תעודה והשתלמויות לעובדי הוראה ולציבור הרחב במגוון תחומים, ומרכז ללימודי אמנות.

 

מכינות המציעות השלמה ושיפור תעודת הבגרות, מכינה ייעודית לחינוך, מכינה ייעודית לפסיכולוגיה ותכנית הכנה לתואר במדעים.

 

במכללה האקדמית אחוה פעילים כ- 3500 סטודנטים וכ-250 מרצים מכל רחבי הארץ.

 

המכללה מקפידה על רמת לימודים גבוהה ומטפחת ערכים של מצוינות אקדמית, באמצעות מלגות ותכניות עידוד למצוינים. בבית הספר לחינוך מתקיימת תכנית המצוינים רג"ב, שמטרתה לטפח ולממש את כישוריהם של הסטודנטים המצוינים בדרכים ייחודיות וחווייתיות. הסטודנטים שלנו מעידים על יחס אישי ותומך מצד המרצים, שמעניקים מענה זמין ואכפתי לכל אחד ואחת. אנחנו מאמינים, שהלמידה בקבוצות קטנות, הליווי האישי והאווירה המשפחתית בקמפוס, הם הבסיס למימוש היכולות האקדמיות והאישיות של הסטודנטים.

 

 

בהיותנו מוסד מוביל להכשרת מורים, אנחנו מקפידים על רמת הוראה גבוהה. הסגל אקדמי המנוסה בהוראה ובמחקר, מוביל את הסטודנטים לחשיבה ביקורתית ויצירתית תוך הקניית כלים מעשיים שישמשו אותם בעולם התעסוקתי. המכללה מכינה את הסטודנטים לקראת יציאתם לשוק העבודה על-ידי התנסות במעבדות מחקר מתקדמות ושילובם בפרויקטים יישומיים בתעשייה במהלך הלימודים. תלמידי החינוך וההוראה משולבים בעבודה המעשית החל מן השנה הראשונה ללימודיהם.

 

במכללה קיים מערך סיוע רחב הכולל חונכות אישית, תגבור לימודי, סיוע כלכלי ומרכז טכנולוגי מתקדם לסטודנטים בעלי לקויות למידה וצרכים מיוחדים. שכר הלימוד במכללה הוא אוניברסיטאי והמכללה מעניקה מגוון רחב של מלגות לרווחת הסטודנטים.

 

 

 

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

 

 

  • המכללה האקדמית אחוה
  • המכללה האקדמית אחוה
  • המכללה האקדמית אחוה
  • המכללה האקדמית אחוה
  • המכללה האקדמית אחוה
  • המכללה האקדמית אחוה