תואר שני

לימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

לימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

תכנית לימודי תואר שני במנהל ובמדיניות ציבורית בספיר הינה תכנית ייחודית בישראל, הפועלת למעלה משבע שנים והכשירה עד כה עשרות בוגרים הנושאים את התואר “מוסמך במנהל ובמדיניות ציבורית״. עם בוגרי התכנית נמנים מנהלים בכירים בולטים בשירות הציבורי בדרג הארצי ובדרגי הניהול של השלטון המקומי, ארגונים ציבוריים וגופי המגזר השלישי.

 

התכנית נועדה בראש ובראשונה לתרום לטיפוח מנהיגות ציבורית שתשכיל להתמודד בצורה מקצועית, אחראית ונועזת עם האתגרים שנכונו לנו בפריפריה החברתית של ישראל ובמדינה כולה. ככזאת, היא מותאמת לנבחרת מצומצמת של צעירות וצעירים עם להט ומחויבות לתרום מכישוריהם למען חברה טובה יותר ועתיד טוב יותר.

 

מטרת התכנית
אנו שואפים לצייד את תלמידנו ב׳ארגז כלים׳ הנשען על מחקר, הגות וכלי ניתוח שפותחו בראש ובראשונה במדע המדינה, בכלכלה ובתורות ניהול מתקדמות. לצד אלה, אנחנו שמים דגש על מנהיגות והובלת שינויים יחד עם בירור של דילמות מוסריות.

 

הלימודים נועדו בראש ובראשונה להקנות את היכולת לנתח מדיניות (לפני מעשה), להעריך מדיניות (אחרי שזו יצאה לדרך), להמליץ על דרכי פעולה שיתרמו ליצירת ערך לציבור ולהוביל תהליכי שינוי וחידוש.

 

אנו חותרים לשילוב של להט עם משמעת, העזה ונכונות לפעול ולשגות, אופטימיות ביחס לאפשרות להגשים חלומות ולתרום לטוב הציבור, יחד עם כלי מחקר וניתוח, לימוד מעמיק של תהליכים חברתיים והבנה של הסביבה הפוליטית והארגונית בה מתרחשים תהליכי מדיניות.

 

אופק תעסוקתי
התואר השני במנהל ובמדיניות ציבורית בספיר מכשיר את הדרך לקידום והשתלבות בעמדות ניהול בכירות במוסדות השירות הציבורי. על בוגרי התכנית נמנים מנהלים בכירים בולטים בשירות הציבורי בדרג הארצי ובשדרות הניהול בשלטון המקומי.

 

מתכונת הלימודים
הלימודים מתקיימים בימים חמישי ושישי – נוכחות חובה בכל השיעורים.

 

תנאי מעבר משנה לשנה
ממוצע ציונים 70 או יותר ב-80% מקורסי החובה וציון 'עובר' לפחות ביתר הקורסים.

 

תנאי סיום הלימודים וזכאות לתואר
עמידה בדרישות של כל קורסי החובה והרשות (סה"כ 40 נק"ז)
לחסרי ניסיון ניהולי בגופים ציבוריים – חובת השתתפות בפרקטיקום ועמידה בדרישות.
הגשת עבודת גמר בכתב והצגתה, עם ציון 'עובר' לפחות