תואר ראשון

לימודי כלכלה יישומית וניהול בספיר

לימודי כלכלה יישומית וניהול בספיר

עולם הכלכלה המודרני מתאפיין במערכות ייצור ומימון מתוחכמות ובשינוי דינמי במבנה השווקים והסחר. כל אלו מחייבים הכשרת יזמים ומנהלים בעלי ידע מקצועי וניהולי מעמיק ורחב היקף.

 

לימודי B.A בכלכלה יישומית וניהול במכללה האקדמית ספיר מתמקדים בהיבטים המעשיים יישומיים של תחום הכלכלה ובכך שונים מכל התכניות ללימודי כלכלה המוצעות במוסדות אקדמיים אחרים.

 

מטרת התכנית
ייחודה של התכנית לתואר ראשון בכלכלה יישומית וניהול הוא בשילוב בין לימודים תיאורטיים ולימודים יישומיים, הכוללים התנסות בעבודה מול חברות ותאגידים פרטיים וציבוריים, ובכך מקנים לבוגרים את הדרוש להשתלבות בעולם הכלכלה בן זמננו, המאופיין בדינאמיות, רוחב יריעה ומורכבות מערכות. לימודי התשתית כוללים קורסים בתחומי הכלכלה, הניהול, המתמטיקה והסטטיסטיקה. לצידם יילמדו קורסים בתחום הניהול. התמחות בכלכלה יישומית וניהול מקנה תמונת עולם עכשווית ומדויקת של הזירה הכלכלית הבינלאומית ומאפשרת השתלבות בזמן אמת במנועים הכלכליים המשפיעים על דמותה של כל חברה או ארגון.

 

אופק תעסוקתי
בוגרי תואר בכלכלה יישומית וניהול מיועדים לאייש תפקידי מפתח במערכות פיננסיות כמו בנקים, חברות ביטוח, חברות העוסקות בסחר ושירות ועוד. בוגרי סל התמחות ביישומים והרחבות בתחומי שוק ההון, המימון והביטוח רוכשים ידע המכשיר אותם לבחינות הרשות לניירות ערך ליועצי השקעות ומנהלי תיקים. סל התמחות ביישומים והרחבות בפיתוח התעשייה והסביבה מכשיר יזמים ומנהלים במגוון רחב של תפקידים ומשרות במגזר התעשייתי עסקי בארץ ובחו״ל, וכן במגזר הציבורי. התואר פותח אפשרויות ללימודי תואר שני בארץ ובחו״ל בכל האוניברסיטאות המוכרות.

 

סמינר או פרויקט גמר
במהלך שנת הלימודים השלישית נדרש כל סטודנט לבצע סמינר או פרויקט גמר, כחלק מההיבט היישומי של התואר בכלכלה. הפרויקט יאפשר לתלמידים להכיר את עבודתו של הכלכלן בעולם שמחוץ לאקדמיה. במסגרת הפרויקט על התלמיד לבצע עבודת מחקר הקשורה עם גוף כלכלי (פירמה עסקית, מפעל תעשייתי, גוף שלטוני, מלכ״ר ועוד). הסמינר יתמקד בסוגייה כלכלית ספציפית, אותה יידרש הסטודנט לבחון על בסיס של בדיקת ספרות, איסוף ועיבוד נתונים, כולל אפשרות של חקירה של גוף או ארגון כלכלי ספציפי. הסטודנט יונחה ע״י חבר סגל של המחלקה.

 

משך הלימודים: 3 שנים