פיתוח קריירה

שגרירי קריירה בהדסה

המרכז לניהול קריירה במכללה האקדמית הדסה בירושלים מגייס את אנשי הסגל האקדמי להובלה משותפת וקידום האופק התעסוקתי של סטודנטים ובוגרים

בדיקה חיצונית שנערכה על מנת למדוד את השתלבות בוגרי המכללה האקדמית הדסה בשוק התעסוקה נמצא כי 84% מהבוגרים השתלבו בשוק העבודה במקצוע אותו למדו במכללה. למרות הנתונים המרשימים, במרכז לניהול קריירה במכללה האקדמית הדסה בירושלים, לא שוקדים על השמרים ומבינים שעל מנת להגדיל ולשפר את סיכויי הסטודנטים והבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה יש להסתייע בחברי הסגל האקדמי כצינורות מתווכים לתעשייה ולמשק.

 

לפיכך, מעבר לפעילות ההכוונה התעסוקתית הרגילה במרכז, הוחלט להוסיף נדבך חדש ולגייס את חברי הסגל האקדמי כמעין "שגרירי קריירה" לסטודנטים ולבוגרי המכללה. המטרה היא שהמרצים והמרצות יסייעו בידע ובקשרים שלהם על מנת להגדיל את היצע המשרות שביכולת המרכז לניהול קריירה להציע. כמו כן, הרעיון הוא להשתמש בידע שלהם על מנת לטייב את איכות ההכוונה התעסוקתית בחוג הספציפי בו הם מלמדים.

 

במסגרת הפעילות החדשה יתקיים ביום רביעי הקרוב, 13.4, במלון "וולדורף אסטוריה" בירושלים, יום עיון המיועד לחברי הסגל האקדמי בחוג לניהול ארגוני שירות. במהלך היום ייחשפו חברי הסגל לפעילות של המרכז לניהול קריירה, לצרכים הקיימים ואף תתקיים חשיבה משותפת על מנת לייעל ולמקד את האופק התעסוקתי של הסטודנטים ובוגרי החוג.

 

מלון "וולדורף אסטוריה" הינו אחד המקומות המובילים בירושלים אשר קולט סטודנטים מהחוג לניהול ארגוני שירות במסגרת תכנית המתמחים של המרכז להכוון קריירה. הסטודנטים מתמחים במקומות אלו ולמעשה מבצעים התנסות מעשית אשר פותחת בפניהם דלתות לשוק התעסוקה עם סיום לימודיהם.

 

פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה: "אנחנו משקיעים משאבים רבים בפיתוח הקשר שבין הלימודים במכללה לשוק התעסוקה, זאת על מנת לייצר לסטודנטים ולבוגרים שלנו ערך מוסף שהוא תנאי בלתי נפרד במציאות הקיימת. גיוס חברי הסגל למאמץ הינו טבעי מבחינתנו ובכוונתנו לרתום אותם לתהליך, מתוך אמונה שהדבר יתרום לפעילות באופן משמעותי".

 

חגית פרימן, מנהלת המרכז לניהול קריירה במכללה האקדמית הדסה: "המטרה הראשונית היא לייצר מודעות בקרב חברי הסגל לנושא ולאחר מכן גם לרתום אותם לפעילות שוטפת וחשיבה משותפת שבסופו של דבר תניב פירות תעסוקתיים ממוקדים ומוצלחים לסטודנטים ולבוגרים".

 

המרכז לניהול קריירה במכללת הדסה הינו מיסודה של קרן רוטשילד קיסריה אשר שמה לה למטרה את נושא מיצוי ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל. המרכז מהווה גשר מעולם ההשכלה לעולם התעסוקה.