מי אנחנו

המרכז האקדמי לב משיק מלגת לימודים ייחודית ביותר לבני ובנות המגזר שחוזרים ארצה משליחות מסב

כשבני ובנות המגזר יוצאים לשליחות מסביב לעולם הם חושבים על כיצד לסייע ליהודים מסביב לגלובוס, לחבר אותם למדינת ישראל ולארץ ישראל. אך זה לא מותיר להם זמן לחשוב על הפרק הבא בחיים, הלימודים האקדמיים.

 

כדי להביע את ההערכה העצומה לפעילותם ולסייע לצעירים וצעירות אלו עם תחילת הלימודים האקדמיים, השיק השבוע "המרכז האקדמי לב" מלגת לימודים חדשה לכל מי שחוזר או חוזרת משליחות ברחבי העולם ויתחיל ללמוד במרכז האקדמי לב (בנים בקמפוס לב, ובנות בקמפוס טל) בשנה הקרובה (תשע"ז).

את הרעיון למלגה המקורית הביא אחד מעובדי המרכז האקדמי לב שחזר בעצמו משליחות, והרגיש בעצמו כי מלגה מעין זו יכולה לסייע מאוד לשליחים. המלגה היא מלגה חד פעמית בסך 2,000 שקלים שאותה יקבל כל מי שחזר השנה או בשנה שעברה משנת שליחות אחת לפחות באחד מהארגונים המוכרים (תורה מציון, בני עקיבא, עמיאל, בת עמי, שלהבת, לביא).

 

נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק מסביר כי "מתוך אמונה בשילוב של תורה ואקדמיה מבלי לוותר על המצוינות האקדמית, והבנת חשיבות כניסתם של בוגרי הציונות הדתית להנדסה ועולם הטכנולוגיה, החלטנו לסייע לשליחים עם חזרתם לארץ ולאפשר להם מעבר קל יותר לאקדמיה.

 

בתוך כך, מזמין המרכז האקדמי לב את הסטודנטים להגיש מועמדות לתוכנית "לב בקהילה", פרויקט הדגל החברתי של המרכז האקדמי לב, שפועל לקדם את זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות בירושלים.

 

הסטודנטים יתנדבו עם אנשים עם מוגבלויות בפעילות חברתית של כ-4 שעות שבועיות ויקבלו מלגה על סך 4,000 שקלים בשנת הלימודים תשע"ז, כמו גם תעודת השתתפות בפרויקט.

 

לרישום לפרויקט ניתן לפנות לאתר האינטרנט של המרכז או למייל kehila@g.jct.ac.il