מי אנחנו

לימודי צעירים בספיר

"לימודי צעירים" - לימודי תעודה העוסקים בעולמם של צעירות וצעירים.

לימודי תעודה חדשים ייפתחו בשנת הלימודים תשע"ז בחסות אקדמית של בית הספר לעבודה סוציאלית והמרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר, ויעסקו בסוגיות הנוגעות לחייהם של צעירים בישראל ובעולם ובאתגרים עמם הם מתמודדים.

 

בין הנושאים שילמדו: פרקטיקות עבודה עם צעירים, צעירים כשלב חיים, צעירים בחברה ובתרבות, משפחות צעירות בישראל, קהילות צעירים בישראל, מיניות וזוגיות של צעירים בני זמננו, צעירים ואתניות, צעירים עם מוגבלות ודתיות-חילוניות של צעירים

 

 

בשנים האחרונות, תקופת הצעירות נקראת "בגרות בהתהוות" וזוכה להכרה כשלב התפתחותי בעל משימות חיים ייחודיות ומורכבות. עם ההכרה בחשיבותה של תקופת חיים זו והאתגרים שהיא מביאה איתה, מתפתח צורך להעמיק את הידע של אנשי המקצוע שעובדים עם צעירים, שיכלול הכרות עם האוכלוסייה ומאפייניה, עם הקשיים והאתגרים העומדים בפניה וכן, היכרות עם דרכי עבודה ופרקטיקות שתאפשרנה לצעירות וצעירים לבחור את הדרך המתאימה להם.

 

"התפיסה הרווחת היא כי העולם שייך לצעירים ולהיות צעיר זה המצב הרצוי, התרבות והתקשורת מפנה תשומת לב רבה אל צעירים ועולם העבודה רואה בהם כוח צמיחה מניע. עם זאת, צעירים בעולם נדרשים להתמודד עם מציאות חיים המציבה בפניהם אתגרים רבים ואנחנו רוצות לשים את האתגרים הללו במרכז הדיון לצד היתרונות המרובים המיוחסים לחייהם של צעירות וצעירים." מסבירה ד"ר מיכל קומם, ראש התוכנית, חברת סגל בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר ומנהלת מרכז רותם – צעירות, פרקטיקה ומחקר.

 

תכנית הלימודים בנויה מיום לימודים שבועי וכוללת  הקניית ידע תיאורטי לצד תרגול של פרקטיקה יישומית. ההרצאות בקורסי התוכנית יינתנו על ידי מרצים מובילים בתחומם: ד"ר מיכל קומם, ד"ר אורלי בנימין, ד"ר נצן אלמוג, ד"ר עינת לחובר, ד"ר מני מלכה, גב' ענבר כהן ועוד. התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון ומיועדת לאנשי מקצוע הפועלים עם ולמען צעירים כגון: מכינות קדם צבאיות, מרכזי צעירים, תכניות שירות לאומי, ראשי צוותים בשירותי רווחה ועוד ובסופה תינתן תעודה מטעם המרכז ללימודי חוץ והמשך ובחסות האקדמית של בית הספר לעבודה סוציאלית של המכללה האקדמית ספיר.

 

לפרטים נוספים והרשמה יש לפנות למרכז המידע של המרכז ללימודי חוץ והמשך, טל: 077-9802351 / 077-9802341

 

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.