מי אנחנו

נחנך המרכז ליזמות וחדשנות ע"ש יוסף בן לולו בשיתוף סיסקו והמכללה האקדמית ספיר

התורם, היזם הטכנולוגי, ויו"ר עמותת "לתת – עתיד" ניסים בר-אל: "כדי להיות יזמיים מובילים אתם צריכים להחזיר לחברה בחזרה".

למעלה מ-100 סטודנטים וסטודנטיות נרשמו לתכנית החדשה של המרכז ליזמות וחדשנות ע"ש יוסף בן לולו במכללה האקדמית ספיר. התכנית בראשות ד"ר דן קאופמן ובשיתוף חברת סיסקו, תאפשר לסטודנטים להתמודד עם אתגרים ממשיים מהמציאות של חברות ישראליות ובינלאומיות, להציע פתרונות, לגבש תכניות עסקיות כולל בחינת היתכנות כלכלית וטכנולוגית ואף להתחיל לבנות אבי טיפוס.

 

נשיא המכללה האקדמית ספיר, פרופ' עמרי ידלין, בירך על פתיחת המרכז: "אנחנו שמחים וגאים להשיק את המרכז החדש. מדובר בתכנית שתאפשר לסטודנטים לפתח את היכולות היזמיות הטמונות בהם, ובסופו של דבר לצאת עם רעיון לסטרט-אפ, ועם מסגרת המסייעת ותומכת כלכלית לממש רעיון זה. במהלך תכנית הלימודים הייחודית יפגשו הסטודנטים עם יזמים, משקיעים ואנשי מפתח מובילים בתחומים רבים".

 

ניסים בר-אל, בנו של יוסף בן לולו ז"ל, יזם טכנולוגי, חברתי ויו"ר עמותת "לתת – עתיד", שתרם תרומה נכבדה להקמת המרכז, ברך את הסטודנטים על הצטרפותם לתוכנית ושיתף אותם במורשת אביו: "הרעיון למרכז יזמות זכה לקבלת פנים חמה, תומכת ומקצועית כאן בספיר. שיתוף הפעולה עם נשיא המכללה, פרופ' עמרי ידלין וענקית הטכנולוגיה סיסקו, הוביל לתוכנית מאתגרת ופורצת דרך בתחומה. הערכים חינוך והשכלה, יזמות וחדשנות ולקיחת אחריות אישית, הם המורשת שאבי קידש והנחיל בי ובאחיי. היום יש לנו הזדמנות לשתף אתכם, כדי שמכאן יצאו יזמים וסטארטאפים מובילים וחדשניים", אמר בר-אל והוסיף: "המטרה שלנו היא לעודד ולתמוך בקבוצה של יזמים שתהיה הבסיס ממנה יוכלו לצמוח דורות של יזמים טכנולוגים וחברתיים. כדי להצליח באמת, אתם צריכים להחזיר לחברה בחזרה".

 

זיקה אבו-צוק, סמנכ"ל חברת סיסקו, "שיתוף הפעולה עם מכללת ספיר הוא צעד ראשון ביצירת סביבה המשלבת מדיה דיגיטלית בנגב. בישראל בכלל ובמכללת ספיר בפרט, קיים פוטנציאל יצירה ויזמות עצום ואנו מאמינים כי השילוב בין אקדמיה והשוק העסקי הדינמי, המשלב תוכן וטכנולוגיה, יביא לחדשנות ברמה עולמית. כיום מהווה צריכת הוידיאו כ-80% מהתעבורה ברשת ועל כן אנחנו מאמינים כי דווקא בעת הזו, כאשר השוק נמצא בתהליך של שינוי יש מקום נרחב לחדשנות וליצירתיות בתחום". הרעיון הוא לייצר סינרגיה בין היצירתיות הקיימת במחלקות הלימוד בספיר כמו קולנוע, אנימציה ומדעי המחשב לבין הכלים והטכנולוגיה של סיסקו, ויחד עם הסטודנטים ליצור הסתכלות רחבה יותר על העולם הטכנולוגי, בדגש על פיתוחים בתחום הניו מדיה. המטרה שלנו היא ליצור מרכז חדשנות בנגב, שיתרום ליצירת מיזמים חדשניים וימשוך צעירים לאזור".

 

באירוע ההשקה זכו הסטודנטים להרצאת אורח של היזם ינקי מרגלית, אחד מאנשי המפתח בשוק היזמות הישראלי והעולמי. בהרצאה שעסקה ב"יזמות וחשיבותה בעולם התעסוקתי העתידי", הציג מרגלית את תפיסתו אודות עולם היזמות והדרך להצלחה: "השאלה האם נולדים יזמים או לומדים להיות יזמים, היא לא רלוונטית" אמר מרגלית,  "יזמות היא מצב נפש. עבורי יזם, הוא אדם שנמצא בחוסר מנוחה תמידי, הוא לא מקבל את המציאות כפי שהיא, הוא לא קם בבוקר, הולך לעבודה, חוזר בערב וחיי את הכללים. אם הכללים לא מאפשרים לו לנצח במשחק, הוא משנה את הכללים, הוא ממציא אותם מחדש, הוא יוצר ובונה דברים שלא היו קיימים קודם. הוא מתרגם את החוסר סיפוק שלו ויוצר דברים, זה יכול להיות בפן החברתי או הרווחי".