מי אנחנו

תערוכת איורי אופנה של מימי זיו בשנקר

הדרך למסלול התצוגה מתחילה באיורי אופנה, באמצעותם יכול המעצב לתרגם בחופשיות את הדגמים אותם הוא רואה בעיני רוחו. מול הנייר החלק, ללא מחוייבות לדיוק בפרטים, הוא יכול לבטא את כתב ידו האישי ואת הלכי רוחו באופן מופשט ואווירתי, טרם יידרש לעבד אותם לדגם הניתן לייצור. האמנית, הציירת והמעצבת מימי זיו - מרצה במחלקה לעיצוב אופנה ובוגרת שלה - חושפת את הדיאלוג המורכב בין היוצר למוצר בסדרת איורי אופנה יוצאי דופן, שיוצגו בתערוכה #myfashionilustration .

 

מקווי מתאר עדינים בעט פיילוט עד למשיחות מברשת עזות צבע: איורי האופנה של זיו מבטאים את חיפושה אחר הרוח, האווירה והרגש העוטפים את הדמות והבגד, אותו היא אינה מבקשת כלל להפוך לממשי.

 

איורי האופנה של זיו צומחים מתוך רגעים המלווים את חייה: לעתים מתוך טיפת קפה שנשפכה בשוגג על דף ביומן הטיולים שלה, לעתים מתוף כתם צבע אקראי שנותר על ספר הסקיצות שהיא נושאת עמה. כל אחד מהם מהווה הזמנה למשיכות קווים ספונטניות, עזות צבע או מונוכרומטיות, מתומצתות או רכות ועדינות; למפגש בין הצורה לחומר, למחקר של טכניקות, פורמטים ושילובים ביניהם. תערוכת האיורים שלה, אותה אצרה לאה פרץ - ראש המחלקה לעיצוב אופנה - מאפשרת להתוודע לשפתה הייחודית של זיו לחיפושה המתמיד אחר ביטוי אישי דרך דמויות ובגדים. 

 

זיו היא בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ובעלת תואר שני בשילוב אמנויות בלמידה מ"לסלי קולג'" ותעודת הוראה מוסמכת מסמינר להוראת האופנה. באביב 2016 השתתפה בקורס איור אופנה נסיוני בסנטרל סיינט מרטינ'ס בלונדון, שם - הרחק משגרת היומיום, המשפחה והנוף הישראלי - החלה לאייר מחדש אופנה, תוך שימוש במגוון טכניקות ייחודיות.

 

במקביל לעשייתה האינטימית בסטודיו, היא מתעדת את תהליכי העבודה שלה בצילומי סטילס ווידיאו ומעלה אותם לעמוד האינסטגרם הפעיל שלה ומאפשרת להתוודע לחיפוש המתמיד אחר דרכי ביטוי אישיות בין הצורה לצבע.