מי אנחנו

התערוכה השנתית של המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר

במציאות ישראלית דרוכה ומוקצנת, שחווה לאחרונה קיטוב צורב, צף ומבעבע עיסוק אינטנסיבי של הסטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית בשאלות של זהות ושייכות למקום הזה. מגמה זו מתאפיינת בטיפול בחומרים מקומיים, אישיים, משפחתיים, נוסטלגיים או ביקורתיים, באמצעותם מנסים בני דור המילניום לכוון אלומת אור למסמנים שייסעו להם בהגדרת המקום ואופיו.

 

התערוכה השנתית של המחלקה לתקשורת חזותית תעסוק במקומו של המעצב בחברה הישראלית: מהו תפקידו כמגדיר חברה-מדינה וכיצד הוא עשוי לסמן את מקומו של הפרט ואת מידת שייכותו? תחת הכותרת "נצח", כשם אחת העבודות המוצגות בתערוכה, אצרו המעצבים והמרצים הילה שאלתיאלי ונדב ברקן מנעד רחב של פרויקטים הנעים על הטווח שבין ההתייחסות למקום כקבוע ויציב, לבין כאלו המודעות לשבריריותו ולמרקמו העדין.

 

במהלכים מרתקים של פיתוח שפה חזותית עברית, מערבית ומזרחית, במגוון פלטפורמות חזותיות הכוללות אות, סמל, צורה, דימוי, צבע, שפה, תנועה ואינטראקציה, חוזרים הסטודנטים ומנסים לחקור את המקום שאליו נולדו, או היגרו ללא-בחירה. עבודותיהם לומדות להכיר את הבחירה שנעשתה עבורם, מבססות דעתם לגביה ולעתים מתייחסות לשאלה האם לבחור ולהכות שורש במקום אם לאו.

 

 

אל תחמיצו: לעמוד האירוע בפייסבוק לחצו כאן!