מי אנחנו

המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר אירחה סדנת אמן בינלאומית של מאסטר קליגרפיה סיני

האגדה מספרת כי "הקיסר הצהוב"', מייסדה המיתולוגי של התרבות הסינית, המציא את אמנות הקליגרפיה במאה ה-27 לפנה"ס. באמצעות קווים עדינים ומופשטים, מייצגת מערכת הסימנים הסינית מילים, מושגים, רגשות, תחושות ואמונות שחלק ניכר ממשמעותם נעוץ בערכם האסתטי. 

 

אמן הקליגרפיה הסיני, מר Ya Cheng Fu, התארח במחלקה לתקשורת חזותית והעביר סדנה מרתקת לסטודנטים משנה ג', שלוותה בתערוכה מיוחדת של עבודותיו הבולטות. יחד עם תלמידתו, גב' Xiao Yi An, הוא ליווה את הסטודנטים הסקרנים בנבכי השפה הסינית, הדגים את רזי אמנות הקליגרפיה, הסביר על משמעויותיהם של הסימנים ועל ההבדל בינם לבין ציורי

 

במסגרת הסדנה, הנחה מר Ya Cheng Fu את הסטודנטים במשיכות מכחול ראשונות בקליגרפיה סינית והקסים אותם בסיפורים על האמנות העתיקה בה הוא מתמחה. הוא הסביר על מקורות הסימנים ועל ההבדל בינם לבין הכתב המוכר לנו כיום והציג טכניקות מסורתיות שונות בהן הוא משתמש. 

 

השקת התערוכה הקליגרפית לוותה בסיור מודרך של מר Ya Cheng Fu, שהתייחס לטכניקות ולמשמעויות ההיסטוריות/תרבותיות /אמנותיות של כל אחד מהעבודות. הוא העניק לנשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, ברכת שלום בסינית ויצר בזמן אמת 2 עבודות מקוריות וחד-פעמיות שהוגרלו בין הסטודנטים הנרגשים. 

 

מר Ya Cheng Fu הוא חבר בכיר באגודת הקליגרפיה הסינית, חוקר ומרצה במוסדות מובילים במדינה, בהם: מכון הקליגרפיה הסיני של אוניברסיטת Southeast והמוזיאון הלאומי לכתיבה סינית. עבודתו יוצאת הדופן זיכתה אותו בפרסים בינלאומיים רבים והוא נחשב למאסטר בולט בתחומו. 

 

צילום: אחיקם בן-יוסף