השקת התמחויות חדשות בביה"ס לניהול

התמחות חדשה הושקה בבית הספר לניהול - ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש

חוקרים ומנהלים כבר הגיעו לכלל הבנה כי ערכו המוסף של ארגון על פני מתחריו טמון, יותר מכל, ביכולת למקסם את ההון האנושי שברשותו. ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש בארגון הינו תחום חדשני המספק כלים למנהלי משאבי האנוש להוות חלק אינטגרלי משדרת הניהול וקובעי המדיניות בארגון. העצמת ההון האנושי מצריך רה-ארגון וחשיבה ארוכת טווח אשר לפיה על מנהלי המשאב האנושי להיות אמונים לא רק על גיוס העובדים, רווחתם והכשרתם אלא גם על טיפוחם, השבחתם והרחבת כישוריהם על פי צרכיו המשתנים של הארגון.

בית הספר לניהול משיק התמחות אקדמית במקצוע אתגרי נדרש וחשוב. בשונה מלימודי משאבי אנוש הקיימים, ההתמחות החדשה מתמקדת בהקניית ידע ניהולי, ראייה רחבה ויצירתית ונקיטת גישה אקטיבית ופרגמטית.

בדומה להתמחויות הנוספות בבית הספר לניהול (דוגמת ניהול עסקים קטנים ובינוניים, לוגיסטיקה וניהול נדל"ן) גם התמחות זו תכלול סמינר פרקטיקום ייחודי אשר יאפשר לסטודנט להיות חלק ממערך משאבי האנוש באחת מהחברות המוכרות בצפון, להתוות קשרים עסקיים וליישם הלכה למעשה את לימודיו "בשטח".

בראש התכנית עומד פרופ' אילן משולם מחלוצי ומובילי התחום בארץ ובעולם.

 

לראשונה בישראל, המועצה להשכלה גבוהה אישרה התמחות אקדמית לניהול נדל"ן לתואר ראשון

 

ההתמחות החדשה הושקה השנה במטרה להכשיר בעלי מקצוע בייזום וניהול בענף הנדל"ן ולענות על המחסור ההולך וגדל בבעלי ידע מעשי בענף הבניה.  

 

כ-170,000 אנשים מועסקים בענף הבנייה והנדל"ן בישראל, אולם בבעלי ידע והבנה ניהולית רלוונטיים בייזום, תכנון וניהול בענף, קיים מחסור חמור.

בבתי ספר לניהול המובילים בארצות הברית נחשב תחום ניהול הנדל"ן למקצוע מבוקש. דווקא בישראל לא ניתן היה להתמחות בתחום כבר במסגרת הלימודים לתואר הראשוןעד היום.

בית הספר לניהול על שם סר הארי סולומון זכה לאמון המועצה להשכלה גבוהה ומשיק באופן בלעדי תכנית התמחות לניהול נדל"ן במסגרתה יכירו וילמדו הסטודנטים את שוק הנדל"ן ומרכיביו, לעומקם. במהלך הלימודים ייחשפו הסטודנטים ויכירו את הליכי ההערכה, ההשקעה ותכנון ופיתוח בנכסי נדל"ן, את כלכלת הנדל"ן, הסוגיות המשפטיות, המכשולים הבירוקרטיים והאתגרים ההופכים את שוק הנדל"ן לחידה מרתקת המעסיקה מומחים רבים מתחומים מגוונים. במסגרת הלימודים הסטודנטים ירכשו ארגז כלים ייחודי אשר יעניק לבוגרי ההתמחות עתיד תעסוקתי מבטיח בתחום הנדל"ן.

בוגרי ההתמחות יוכלו להשתלב, כיועצים ומנהלים, בחברות התכנון והפיקוח על הבנייה כמו גם בחברות הרבות היוזמות פרויקטים ונותנות ייעוץ בתחום נדל"ן למגזר הציבורי והעסקי ובחברות הנותנות שירותי מעטפת למשקיעים, כגון חברות לשמאות נדל"ן ובנקים.

מסלול ההתמחות מכיל סמינר פרקטיקום המאפשר לסטודנטים להשתתף באופן מעשי, כחלק מצוות, בפיתוח פרויקט נדל"ן משלבי התכנון/ההקמה ובכך ליישם את הידע הנרכש "בשטח".

בראש ההתמחות עומד ראש בית הספר לניהול וראש החוג לכלכלההפרופ' דניאל צ'מנסקי. ההתמחות לניהול נדל"ן הינה נדבך נוסף בין שלל ההתמחויות המעשיות בבית הספר לניהול ובהם: ההתמחות לניהול עסקים קטנים ובינוניים, ההתמחות ללוגיסטיקה וההתמחות לניהול אסטרטגי למשאבי אנוש.