מי אנחנו

המכללה זכתה בפרס המל"ג לתרומה ומעורבות אקדמיה בקהילה

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה זכתה בפרס המל"ג לתרומה ומעורבות אקדמיה בקהילה

מטרת הפרס, בשווי 25,000 ₪ לחזק ולקדם את הפעילות החברתית בשנת הלימודים הבאה

 

השבוע זכתה המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בפרס המל"ג לתרומה ומעורבות אקדמיה בקהילה. במסגרת הזכייה, תקבל פרס בסך 25 אלף ש"ח לטובת המשך קידום פרויקט הדגל החברתי.

 

ועדת ההיגוי של ות"ת למעורבות אקדמיה בקהילה העניקה היום מענק מחקר לד"ר אורית בראון בנימין, ד"ר אורנה מילר וד"ר נגה שליט על מחקרן Students of engineering on behalf of people with disabilities: Evaluating the impact of an institution's flagship project.

 

הפרס, על שם שוש ברלינסקי שיינפלד ז"ל, מי שהייתה מנכ"לית מל"ג-ות"ת, מוענק מדי שנה על תרומה יוצאת דופן לקהילה. הוועדה ציינה בנימוקי הפרס "נושא זה ראוי למחקר ומסקנותיו יוכלו לתרום להבנת הנושא, לחשיבותו ולהשפעתו לאורך זמן על הנוטלים בו חלק".

 

המרצים של אורט בראודה, כמו גם הסטודנטים, פועלים למען הקהילה ברבדים שונים, לאורך שעות הלימודים ומחוץ להן. במסגרת פרויקט הדגל, המתקיים מזה 5 שנים, קיימו החוקרות ראיונות עם סטודנטים ובוגרי המכללה על מנת לבחון את ההשלכות השונות של הקשר בין ההנדסה לקהילה עליהם.

 

נשיא המכללה, פרופ' אריה מרשק: "הפרס מהווה עבורנו גושפנקא לעשיית הסטודנטים והמרצים במכללה בהיבט החברתי ובחתירתנו למצוינות בכל נדבך שהוא. מטרתנו היא לא רק להעניק תארים, אלא גם להנחיל ערכים באמצעות שינוי תרבות ושינוי תפיסה שמחלחלת בסטודנטים שלנו. הניסיון מראה שלאחר שהשתלבו הסטודנטים בפרויקט הדגל של המכללה, הם רוכשים כלים לחיים, תפיסות עולמם משתנות והם מתמקצעים ומודעים יותר לסביבת אנשים עם צרכים מיוחדים".