מכללה אקדמית הדסה

סביר להניח שאם תכנסו למכללת הדסה ותיפתחו בשיחה אקראית עם סטודנט או סטודנטית הלומדים במכללה, יתבררו לכם שתי עובדות מעניינות שהפכו כבר שם-דבר וסמל בנוגע למכללה: רמה אקדמית גבוהה ובלתי מתפשרת, ואווירה של משפחה המאופיינת בקשר בלתי אמצעי למרצים ולסגל. שתי העובדות הללו משקפות את רוח המכללה.


מכללת הדסה היא המכללה האקדמית הגדולה ביותר בירושלים, והמוסד האקדמי היחיד הממוקם בליבה של עיר הבירה. במכללה לומדים כ2,200 סטודנטים וסטודנטיות מכל רחבי הארץ, במגוון מסלולים לתארים אקדמיים. בין החוגים המובילים ניתן למנות את החוג לניהול ארגוני שירות, החוג למדעי המחשב (תואר ראשון ושני) , החוג לבריאות הסביבה, הפרעות בתקשורת (תואר ראשון ושני) אופטומטריה (תואר ראשון ושני), עיצוב תעשייתי, תקשורת צילומית, ביוטכנולוגיה והחוג לפוליטיקה ותקשורת.


סוגיה חשובה נוספת הזוכה להתייחסות רבה בקרב ראשי המכללה, היא שיתוף פעולה עם התעשייה ועם המגזר העסקי, באופן כזה המאפשר לסטודנטים התנסות מעשית ויצירת קשרים שיקלו על כניסתם לשוק העבודה. במסגרת זו, נעשים במכללה שיתופי פעולה עם חברות מובילות במשק הישראלי כגון: טבע, NDS, אינטל, ארומה, קסטרו ועוד. בוגרי המכללה רוכשים ומפתחים מיומנויות אישיות, ואכן משתלבים ונקלטים בהצלחה במקומות עבודה כמו חברות היי-טק, מוסדות מחקר, חברות ביוטכנולוגיה, מפעלי תעשייה, מוסדות רפואה, מכונים פרטיים ועוד.


כמכללה הממוקמת בלב העיר ובסמיכות למוסדות ממשל, תרבות ובילוי, ניתן במכללה האקדמית הדסה דגש רב על נושאי תרומה לקהילה ומעורבות חברתית. הסטודנטים שותפים למגוון רחב של פעילויות חברתיות ברחבי העיר, ומסייעים בצורות שונות לכל קשת האוכלוסיות המרכיבות את המרקם החברתי הייחודי של ירושלים.


מכללת הדסה ירושלים מציעה מערך מלגות נרחב לסטודנטים חדשים כמו גם לסטודנטים ותיקים, אשר נועד להקל על הלומדים במכללה במימון שכר הלימוד והמחייה בתקופת הלימודים.


שכר הלימוד במכללה האקדמית הדסה ירושלים זהה לשכר לימודים אוניברסיטאי והלימודים בשנה הראשונה בחינם (בהתאם לחוק חיילים משוחררים). בנוסף, מציעה המכללה הסדר מימון מהפכני לתשלום שכר הלימוד.

  • מכללה אקדמית הדסה
  • מכללה אקדמית הדסה
  • מכללה אקדמית הדסה
  • מכללה אקדמית הדסה
  • מכללה אקדמית הדסה
  • מכללה אקדמית הדסה