ישי אדר, ראש מסלול מוזיקה וסאונד לקולנוע בביה"ס לאמנויות הקול והמסך בספיר, הרצה בשבוע הקו

שבוע הקולנוע הוא יוזמה משותפת של המסלול למוזיקה וסאונד לקולנוע בביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, אוניברסיטת אדיס אבבה וחברת ההפקות האתיופית EML EVENTS, בסיוע שגרירות ישראל באתיופיה.

 

השבוע כלל סדנאות אמן של יוצרים מקומיים ומרחבי העולם והקרנות של סרטים אתיופיים לצד הקרנת סרטי בית הספר לאמנויות הקול והמסך. הרעיון נולד מתוך שאיפה לקדם את תעשיית הקולנוע האתיופית, לחזק את הקשרים של יוצרים אתיופיים עם יוצרים מהעולם ולקדם יצירה מקורית פורצת דרך.

 

סדנת האמן בת שלושה ימים שהעביר ישי הדר, עסקה בטכניקות הלחנה לקולנוע, מבוא לעיצוב פסקול ועבודה מתוך דימוי פנימי.

 

בתכנית של סרטי בית הספר לאמנויות הקול והמסך של המכללה, הוקרנו הסרטים: "סיסאי", "מקק", "פרויקט חולות", "אישך תשוקתך", "לואיסיטו אנדרנלינה", "ניושה", "כמיהה", "רון", "רעל" ו"בבואות".

 

בין המפגשים וההקרנות המרתקים, כתב ישי הדר יומן מסע, שתיעד את הביקור בזמן אמת. בקישור תוכלו לקרוא ולצפות בתמונות ובקטעי וידאו.

 

קטע מתוך היומן:

לאחר חודשים של הכנות, קיימנו את הסשן הראשון של שבוע הקולנוע באדיס אבבה. התכנית היתה אמורה להיפתח עם הסרט "לילה אחד ביפא", סרט הגמר עטור הפרסים של רז בר דוד. ניתאי שנדר, היוזם והמפיק המרכזי של האירוע, צפה לילה לפני בדרמה, וניגש אלי בבוקר מבוהל: ״אי אפשר להקרין את זה פה״.

 

- ״למה לא?"
- "ישי, ללאאא!״

מסתבר שבאתיופיה הנושאים בהם עוסק הסרט הם טאבו מוחלט. זה היה יכול  להסתיים במהומה. אפילו בבית כלא.

 

 

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך בראשות  פרופ' אבנר פיינגלרנט והבמאי רני בלייר במכללת ספיר מציע תכנית לימודים במתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. עד היום צברו בוגריו עשרות פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. לבחירת הסטודנטים שישה מסלולי התמחות: טלוויזיה, קולנוע, אנימציה, תסריטאות, מוזיקה וסאונד לקולנוע, כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה. ביה"ס מקיים פעילויות בינלאומיות רבות. מדי שנה מפיק ביה"ס את הפסטיבל הסרטים הבינלאומי "פסטיבל קולנוע דרום". הבוגרים זכאים לתואר ראשון BFA באומנות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בעולם.

 

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה והערים הסמוכות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (BA), 4 מחלקות לתואר שני (MA), ביה"ס להנדסאים, מרכז הכשרה והסמכה, וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה, מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריה, שרותי בריאת ומרפאות, ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים, 90% הנחה לחיילים משוחררים בלימודי הנדסאים.