לראשונה בישראל תכניות לימודים לתואר שני M.Teach בהוראת אנגלית, מתמטיקה ומדעים במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל קיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה לפתיחת ההרשמה לשלוש תוכניות לתואר שני כולל תעודת הוראה במקצועות הליבה, אנגלית מתמטיקה ומדעים, M.Teach מוסמך בהוראת מדעים, מוסמך בהוראת מתמטיקה ומוסמך בהוראת אנגלית. התכניות הייחודיות הללו מקנות רישיון הוראה לחמש יחידות לימוד ולהגשה לבחינות הבגרות. 
 


פתיחת התכניות עולה בקנה אחד עם המגמה הבינלאומית של הכשרת מורים לתארים מתקדמים. במסגרת התכנית ילמדו קורסים חדשניים ועדכניים בנושאים שונים. בתכנית מרכיב משמעותי של התנסות  מעשית ובמסגרתה, יתנסו הסטודנטים בתחקירנות מדעית טכנולוגית, יפתחו יוזמות בבתי ספר ויקבלו את ההכשרה המיטבית להוראה. בתם הלימודים יוצעו לסטודנטים אפשרויות השמה מעניינות ומאתגרות.


לתכנית מוזמנים להצטרף אקדמאים מצטיינים ואיכותיים, שמחפשים דרך להוביל ולהשפיע על החברה בישראל ועל בני הנער, באמצעות חינוך והוראה. למתקבלים תוענק מלגת שכר לימוד מלאה ומענקים נוספים.

 

ד'ר אביבה קליגר מרכזת תוכנית מוסמך בהוראה  M-TEACH, במכללה האקדמית בית ברל :' המכללה האקדמית בית ברל היא פורצת דרך בכך, שפיתחה תוכניות חדשניות שיכשירו דור עתידי של מורים איכותיים , בשלושת מקצועות הליבה. תוכניות אלה יעמיקו את הידע הדיסציפלינרי של הלמדים יחד עם הידע הפדגוגי והטכנולוגי.

 

תוכניות לימודים אלה יעניקו לסטודנטים כלים לעורר את הסקרנות, המוטיבציה ואת אהבת המקצוע בקרב אוכלוסיית התלמידים, דבר שיוביל לבחירתם במקצועות אלה כמקצוע לעתיד'.